Garant

Garant je  osmiletý valach českého teplokrevníka. Do Vittore Teamu patří od půlky června loňského roku.

Začátky byly podle současné jezdkyně Nicole Šperkové dost obtížné, ale v současné době si oba práci užívají.

První závody ve všestrannosti absolvovali Nicole s Garantem v Kolesách, startovali v soutěži "hobby ZK", tady získali 3. místo. Po několika týdnech zkusili soutěž všestrannosti v Pardubicích v soutěži stupně Z. Trenérka vysvětluje, že jeho předchozí start byl dobrý a Garant si byl v závodní atmosféře jistý. Valach vybojoval 11. místo a splnil tak kvalifikaci na oblastní mistrovství České republiky družstev. Pilné trénování pak bylo samozřejmé, aby výkon odpovídal oblastnímu mistrovství. Na pardubickém závodišti pak jako tým vybojovali krásné 4. místo. Pak si Garant užíval zimní odpočinek.

Letošní jarní příprava se odvíjela především v oblasti drezury a parkuru. První start absolvoval na stupni Z v Lanškrouně, kde získal v konkurenci třiceti koní 7. místo. Při dalším startu v Janově u Litomyšle na stupni ZM zvítězil! V soutěži všestrannosti v Lošticích získal 6. místo. V další parkurové soutěži dosáhl na 6. místo a jeho úroveň stoupla na ZL.

V těchto týdnech se Garant se svou jezdkyní a trenérkou opět pilně věnují tréninku, aby mohli absolvovat ještě parkurové závody stupně ZL (110 cm) a závody všestrannosti včetně oblastního mistrovství ČR družstev, které se koná v Kolesách.

Bio

Datum narození:rok 2008
Druh:český teplokrevník, valach
Rodiče:otec Gaspari I, matka Morava II
Trenér:Markéta Bártová, jezdec Nicole Šperková (od 6/2015)
Sport: všestrannost

Úspěchy

Rok 2015:OMČR družstev Pardubice - 4. místo
Rok 2016:Lanškroun, stupeň Z - 7. místo
Rok 2016:Janov, stupeň ZM - 1. místo!

Děkujeme za vaši pomoc

sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor sponsor